יום רביעי, ספטמבר 29, 2021
ניקוי חלונות בגובה מקצועי

אחת הבעיות היותר מוכרות של בניינים גבוהים וגורדי שחקים, הוא הכלים לניקוי החלונות החיצוניים שלהם. מכיוון שמדובר על גובה רב, כל ניסיון ניקוי שאינו מקצועי עלול להיגמר באסון, וזאת בעקבות הסכנה של גובה הבניינים. מה עושים במצב כזה וכיצד ניתן לנקות חלונות חיצוניים מבלי להסתכן? על זאת ועוד במאמר הבא.

הדרכים לניקוי חלונות גבוהים ע"י חברה מקצועית

ע"פ חוקי משרד העבודה, רק חברה אשר מחזיקה ברישיונות המיועדים עבור עבודות גובה, רשאית לבצע עבודות אלו הכוללות בין היתר ניקוי חלונות בגובה. הרשיונות הנדרשים משתנים בהאם לסוג העבודה. למשל, קיימים רישונות עבור גלישה בסנפלינג, רישיונות עבור עבודה במנוף הרמה ועוד.

כאשר מדברים דרכים לניקוי חלונות גבוהים, ניתן למצוא כמו כאלו הנפוצים מביניהם:

  • ניקוי חלונות בגלישה (סנפלינג) – במקרה זה תגיע החברה עם הציוד הנחוץ עבור גלישה בסנפלינג, הכוללת חבלים לקשירה על גג הבניין, אמצעים מיוחדים לבטיחות הגולש, וכן הציוד המתאים איתו הגולש ינקה את החלונות החיצוניים של הבניין.
  • ניקוי חלונות באמצעות מנוף הרמה – לרוב שימוש זה נעשה בביניינים נמוכים יחסית, למשל כאלו אשר אינם עוברים את 10 קומות. אופן ביצוע הניקוי ייעשה באמצעות שימוש במנוף הרמה, אשר בו יישבו מנקי החלונות עם הציוד הנדרש.
  • ניקוי באמצעות מכונת אוסמוזה הפוכה – מכונת אוסמוזה הפוכה, היא המצאה טכנולוגית חדשנית, אשר משלבת מים מזוככים עם צינורות ארוכים המגיעות לגבהים רבים. גם שיטה זו בדומה לניקוי באמצעות מנוף הרמה, מתאימה לרוב לניקוי בניינים נמוכים יחסית עד 4-5 קומות.

בחירת חברה מקצועית

בחירת חברה מקצועית, היא אינה תמיד משימה פשוטה והיא צריכה להתאים לצרכי בניין המגורים או המשרדים. הפרמטרים המרכזיים בבחירת חברה מקצועית הם לרוב:

  • מיקום – בתחום הניקיון בכלל וניקוי חלונות בפרט, רוב החברות אינם מספקות שירותים בפריסה ארצית אלא ממוקדת לפי אזורי שירות (לדוגמא: חדרה – גדרה). בדקו כי החברה נותנת את שירותיה באזור מגוריכם.
  • בטיחות – בדקו האם החברה מחזיקה ברישיונות הנדרשים על פי חוק? האם היא מציידת את עובדיה בביטוחים מקיפים? ועוד.
  • עלויות – הפרמטר החשוב והקובע לבסוף האם להיעזר בשירותיה של החברה או לא. יש לציין כי פרמטר זה כמו כל בחירת מוצר או שירות אחרים, הינו משתנה בהתאם לצורך ובהתאם לסוג השירות הדרוש. למשל, ייתכן ותקבלו הצעת מחיר זולה במיוחד, אך האם היא תספק את התוצאה הנחוצה? תמחור ככלל נגזר מהוצאות העסק למשל: עלות העובדים, ציוד לניקוי חלונות, בטיחות וביטוחים ועוד. כאשר המחיר הוא זול מידי, כנראה שזה בא על חשבון דברים אחרים כגון איכות השירות/בטיחות העובדים או שכרם.

לסיכום: קיימים דרכים רבות לניקוי חלונות גבוהים, ורצוי לוודא אלו מהסוגים הנ"ל עונים על הצרכים שלכם. וכן, בדקו את הפרמטרים המכריעים בבחירת חברה כזו.

0 Comments

Leave a Comment

לוח שנה

ספטמבר 2021
א ב ג ד ה ו ש
« אוג    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

רוצים להיות חברים שלנו

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM