יום רביעי, ספטמבר 29, 2021
ייעוץ עסקי – מה שלא ידעתם

כל תחום שתבחר לעסוק בו תמצא שוק רווי מתחרים. המתחרים שלך לא נקראים סתם כך בשם זה, הם מתחרים על תשומת הלב של קהל היעד שלך. כן, כן, קהל היעד שיכול לקנות את המוצר ממך יכול לקנות אותו גם מחברה אחרת שמספקת את אותו המוצר בדיוק.

האם אתם יודעים מה קהל היעד שלכם מחפש? מה הצורך שלו? על איזו בעיה אתם רוצים ויכולים לו? הרבה יזמים ובתי עסק מתחילים בתהליך של נסיונות שיווק ומכירה של מוצר או שירות ללא הכנה מוקדמת מראש ובלי תכנון מדויק, ובאופן הזה תוכלו לראות הרבה מאוד עסקים שנופלים עוד בשלבים ההתחלתיים. כדי לדעת לתכנן נכון את כל השלבים של בניית העסק מ-א' עד ת' צריך להיעזר בייעוץ מקצועי מבחוץ, קיימות חברות מקצועיות המספקות שירותי ייעוץ עסקי הן מלוות את בית העסק מההתחלה ועד הסוף בכל השלבים, ומסייעות לו להציב מטרות ולהגיע אליהן, להגדיר יעדים תחומים בזמן ולכבוש אותם, והכל בתקציב כלכלי שמוגדר מראש, ועמידה בזמנים. כיצד מספק השירות של ייעוץ עסקי את התוצאות הראויות?

היעזרות בשירותי ייעוץ עסקי

יועץ מקצועי זה מגיע מבחוץ, והוא לומד את החברה, ואת השוק והסביבה שבה היא פועלת, הוא לומד את התנהלות החברה מכל היבטיה: פיננסית, ניהולית, מקצועית וכדומה. היועץ העסקי עושה היכרות גם עם עובדי החברה ולומד את דרך ההתנהלות שלהם, לומד האם העובדים יעילים בעבודתם. יועץ עסקי מספק למנהלי העסק את הכלים המקצועיים והמיומנויות השונות לנהל את העסק בצורה הנכונה ביותר באופן שיפיקו את המירב ושהעסק יהיה רווחי מכל היבט.

שירותי ייעוץ עסקי מספקים ליזם, שמתחיל את צעדיו הראשונים בעולם העסקי, את הכלים להקמת עסק נכונה ויעילה. היזם מביא את הרעיון הגאוני למוצר או לשירות, אך לא בהכרח יודע להתנהל מבחינת שיווק המוצר, דרכי פרסום, גיוס התקציב הנדרש, התנהלות מול הבנקים ומקורות מימון נוספים וכדומה. 

בניית תוכנית אסטרטגית

יועץ עסקי בונה יחד עם היזם \ מנהל החברה תוכנית עסקית מסודרת שנבנית בצורה מקצועית בשיתוף פעולה. בתוכנית יש לציין בפירוט את קהל היעד הספציפי ועל איזה צורך בא לענות המוצר \ השירות. יזמים רבים פונים עם מוצר חדש לשוק, ולא מבינים מדוע הוא אינו נמכר כפי שציפו, האם הם בדקו לפני כן האם המוצר הזה כבר קיים בשוק אצל המתחרים? האם למוצר יש משהו ייחודי שהמתחרים לא מציעים? האם קיים ערך מוסף למוצר? האם שווק ופורסם במדיות הנכונות? 

בדיוק לשאלות הללו נדרש יועץ עסקי, הוא לומד את השטח, ויש לו הכלים לזהות את הקשיים שבהם החברה נמצאת כרגע, מדוע אינה מצליחה להחדיר את המוצר לשוק? או מהם החולשות של המוצר? ובעיקר מספקת פיתרון – מה אפשר לעשות הלאה בכדי לשפר ובכל זאת להצליח להגיע לרווחה כלכלית. שהרי חברה שאינה רווחית אין לה סיבה להיות קיימת. וכפי שאמרנו בתחילה, הרבה עסקים נפתחים ונסגרים כיון שלא יודעים להתנהל בצורה נכונה.

לסיכום, ניתן לראות ששירותי ייעוץ עסקי נחוצים לכל בית עסק, בין אם בשלבי טרום הקמה ובין אם עסק פעיל, יועץ חיצוני יודע לזהות בעיות שאדם מתוך החברה לא יוכל לראות. היועץ לומד את המוצר, את השוק והתחרות ובוחן מהם החוזקות והחולשות של המתחרים, ואיפה בדיוק יכול העסק שלך להתבדל מבין כולם.

המאמר נכתב ע"י חברת מינדד המספקת מעטפת רחבה של שירותי ייעוץ ייעוץ לעסקים, חברות ולזכיינים.

0 Comments

Leave a Comment

לוח שנה

ספטמבר 2021
א ב ג ד ה ו ש
« אוג    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

רוצים להיות חברים שלנו

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM