יום רביעי, ספטמבר 29, 2021
הכי טבעי שיש: מטפלים בבעיות קשב וריכוז

מה אם היו אומרים לכם שיש טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז? המון הורים התרגלו לכך שהפתרון היחיד מגיע בדמות כדורים, כך שטיפול טבעי נשמע כמו טיפול עתידיני. רגע לפני שאתם מזינים את ילדכם בכדורים, כדאי שתכירו גם אתם את דרך הטיפול הטבעית.

 

שקט להורים ולמחנכים הוא לא שקט לילדים

אז מדוע כדאי מראש לבחור בנתיב של טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז? כדורי הריטלין והקונצרטה הם במידה רבה הטיפול האידיאלי ביותר שניתן להעניק לילדים בעת שמדובר על המחנכים ולעתים גם על ההורים. הילדים הסובלים מהפרעת הקשב והריכוז הם ילדים שלעתים קשה להתנהל מולם, בעיקר כשמדובר על כיתה שבה נדרש ריכוז רב. מה שקורה בפועל הוא שהמחנכים מעדיפים כי הילדים יצרכו את כדורי הריטלין והקונצטרה, וכך יהיה קל יותר להתנהל מולם. מה הכדורים אכן "משקיטים" את הילדים, אך הם לא פותרים דבר. לאחר שהשפעת הכדור תעבור, הילדים יחזרו להיות לא קשובים ולא מרוכזים, תוך שהם סובלים לאורך כל היום מתופעות לוואי קשות.

 

לא טעיתם: אכן ניתן לשפר את יכולת ההקשבה והריכוז

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז הוא טיפול שדרכו ניתן לשפר את יכולות ההקשבה והריכוז. המון הורים מטילים ספק בטיפול שכזה מאחר ובמידה רבה המאבחנים והמחנכים דוחפים לכדורים – הרי מי ירצה יותר בטובת הילד אם לא הם? הטיפול הטבעי הוא הטיפול הטוב ביותר שתוכלו להעניק לילדים – ללא תופעות לוואי ובעיקר על בסיס התאמת הטיפול לכל ילד. הקשבה היא יכולת, ריכוז הוא יכולת ועל כן ניתן לשקם ולשפר אותם.

 

יכולת הבחירה של הילד: כאן הכל מתחיל

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז הוא טיפול שעובד על יכולות הבחירה של הילד. שימו לב כי ישנם לעתים ילדים שלא מאובחנים בהפרעת הקשב והריכוז, אך הם כן מתקשים להתרכז ולהקשיב במסגרת הלימודים. הדוגמא הקלאסית היא כמובן ילד שלא מתרכז בשיעור, אך כן מתרכז אל מול תכנית טלוויזיה אהובה עליו. במקרה שכזה, מובן כי הילד יודע לבחור ולהקשיב, כך שהכלים שצריכים להעניק לו הם כלים ללמידה, ובטח שלא כדורים שתכליתם לסייע לילדים הסובלים מההפרעה.

 

0 Comments

Leave a Comment

לוח שנה

ספטמבר 2021
א ב ג ד ה ו ש
« אוג    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

רוצים להיות חברים שלנו

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM