יום רביעי, ספטמבר 29, 2021
החום עולה: דגשים להתקנה מקצועית לדוד השמש

אם יש משהו שלא צריך להתעכב עליו הוא על היתרונות הרבים שיש לכם עם התקנת דוד שמש. מנגד, אם יש משהו שראוי מאד להתעכב עליו הוא על הדגשים להתקנה מקצועית ומבוקרת של הדוד. הדרך אל המים החמים שלכם עוברת בחמישה טיפים חשובים!

1. התקנה מקצועית בגדר חובה!

כיום ישנם לא מעט אנשי מקצוע שקוראים לעצמם "טכנאי דוודים". בפועל? מדובר לא אחת על חובבנים, ולא על אנשי מקצוע שרכשו את הידע שלהם בניסיון רב לאורך שנים. שימו לב כי התקנת דוד שמש חייבת להתבצע אך ורק על ידי טכנאים מנוסים ומיומנים המגיעים מחברות מוכרות בשוק. התקנה שאינה איכותית עלולה גם לפגוע בזמינות המים החמים שלכם, אך בעיקר לייצר לכם הוצאות נוספות בעתיד בעקבות כשלים שיתגלו בהתקנה.

2. דעו איזה נפח דוד אתם צריכים

למעשה, אינכם צריכים לדעת בעצמכם איזה נפח של דוד אתם צריכים. בעת שתעבדו אל מול חברה העוסקת בשירות התקנת דוד שמש, אחת השאלות הראשונות שהיא תפנה אליכם היא כמה נפשות חיים בבית ועתידים להשתמש בדוד. כידוע, דוודים מגיעים בנפחים שונים, כך שלכל משפחה מתאים דוד בנפח אחר. כל עוד אתם גרים לבדכם או עם בן או בת זוג, דוד בנפח של כ-80 ליטרים יספיק לכם. משפחה בת 5 נפשות? היא כבר תצטרך דוד בנפח 150 ליטרים.

3. אל תוותרו על טיימר לדוד

התקנת דוד שמש לא פוטרת אתכם מהתקנה של טיימר לדוד, אלא ליהפך! רבים סבורים כי התקנת הטיימר הכרחית רק בעת שהדוד המותקן הוא דוד החשמל. בפועל, בעונת החורף בה תעשו שימוש חשמלי בדוד, חשוב מאד שיהיה לכם טיימר שיאזן את הצריכה שלכם וידאג לכך שהדוד לא יהיה דולק לאורך שעות שלא לצורך. דוד שדולק לאורך שעות גם מייצר לכם הוצאות מיותרות, אך בעיקר עלול להגיע מהר לשחיקה. התוצאה? תצטרכו להחליף את הדוד מוקדם מהצפוי.

4. דרשו לדעת איך מתחזקים את הקולטים

חלק בלתי נפרד משמירה על הדוד שלכם שמור גם לדפוס השימוש והתחזוק שלכם. לשמחתכם, עבודת התחזוקה אינה סבוכה ומורכבת, והיא כוללת בעיקר את ניקוי הקולטים שעל הגג. למרות שמדובר על עבודת ניקוי שטחית הכוללת פינוי של פסולת ואבק, חשוב מאד להבטיח כי עבודה זו נעשית על ידי טכנאי דוודים שמיומנים בעבודה על הגג. חשוב מאד: לא לעלות לגג ולנקות את הקולטים לבד. מדובר בעבודה מסוכנת ששמורה אך ורק לאלו המיומנים בה.

5. אחריות לדוד ולהתקנה

התקנת דוד שמש צריכה לכלול גם אחריות לדוד ולהתקנה שבוצעה אצלכם. מומלץ מאד לוודא טרם הגעת הטכנאים מה האחריות הניתנת על ידם. שימו לב כי טכנאים שלא יעניקו אחריות הם טכנאים שלא מבטחים את העבודה שלהם – מה שאומר הכל. אל תתפשרו על תעודת אחריות לדוד ועל אחריות לעבודה שבוצעה אצלכם.

0 Comments

Leave a Comment

לוח שנה

ספטמבר 2021
א ב ג ד ה ו ש
« אוג    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

רוצים להיות חברים שלנו

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM